Rolety

Rolety zewnętrzne aluminiowe oraz bramy produkujemy wykorzystując materiały firmy ALUPROF. Jest to gwarancja najwyższej jakości.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne montuje się w budynkach, które już istnieją. Charakteryzują się dobrą izolacyjnością dźwiękową i termiczną. Cechy te pozwalają na obniżenie kosztów ogrzewania w okresie zimowym, z kolei w okresie letnim zapewnią przyjemny chłód. Przemyślana konstrukcja i odpowiednio dobrane surowce to gwarancja skutecznej ochrony przed włamaniami.

Pozostałe zalety rolet to:

  • Zabezpieczenie przed włamaniami
  • Zapewniają intymność
  • Rolety redukują hałas dochodzący z zewnątrz
  • Chronią szyby przed aktami wandalizmu
  • Pozwalają wietrzyć pomieszczenia przy opuszczonej rolecie
  • Wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • Niezawodność niezależnie od warunków atmosferycznych
  • Szeroka paleta kolorów – dzięki temu idealnie dopasujesz rolety do wyglądu budynku

Profile do rolet

Profil PA 39

Najbardziej popularny profil aluminiowy. Charakteryzuje się niewielką szerokością oraz smukłym kształtem. Bardzo dobrze się nawija i bez problemu mieści się małych skrzynkach. Dzięki niewielkiej wadze można stosować zarówno napęd ręczny, sprężynowy, jak i elektryczny.

Profil PA 39

Widoczna szerokość listwy – 39mm, grubość 9mm

Max. szerokość – 3300mm

Max. powierzchnia zabudowy – 6m2

 

 

 

Profil PA 45

Profil wykorzystywany w roletach okiennych, wnękach drzwiowych, czy w niewielkich witrynach. Jest to profil mocniejszy, o grubszej ściance i większej wysokości, co poprawia stabilność. Ponadto dzięki dobrym średnicom nawojowym można stosować skrzynki o niewielkich rozmiarach. Niska waga umożliwia stosowanie napędów – ręcznego, sprężynowego, elektrycznego.

Profil PA 45Widoczna szerokość listwy – 45mm, grubość 9mm

Max. szerokość – 3000mm

Max. powierzchnia zabudowy – 6,5m2

 

 

 

 

Profil PA 52

Profil aluminiowy PA 52 stosuje się w roletach charakteryzujących się dużymi szerokościami. Dzięki solidnej konstrukcji profil wykazuje dużą sztywność, a jednocześnie zachowany jest zgrabny i proporcjonalny wygląd. Profil ten jest dość lekki. Można stosować napędy – ręczny, sprężynowy, elektryczny.

Profil PA 52Widoczna szerokość listwy – 52mm, grubość 13mm

Max. szerokość – 4600mm

Max. powierzchnia zabudowy – 8m2

 

 

 

 

Profil PE 41

Profil ekstrudowany PE 41 stosowany jest z reguły w obiektach, gdzie kładzie się nacisk na funkcje zabezpieczające oraz walory kolorystyczne. Posiada bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe. Stosunkowo duży ciężar wymaga stosowania napędu elektrycznego.

Widoczna szerokość listwy – 41mm, grubość 8,5mm

Max. szerokość – 5900mm

Max powierzchnia zabudowy – 8,5m2

W ofercie posiadamy również profile PA 37 i PA 55

Kolorystyka profili rolet: srebrny, biały, szary, ciemnobeżowy, brązowy, ciemnobrązowy, biel kremowa, kość słoniowa, czarny, szary antracyt, mahoń, orzech, złoty dąb i wiele innych.

Kolorystyka skrzynek i prowadnic: szary, srebrny, biały, brązowy, ciemnobrązowy, orzech, mahoń, złoty dąb i wg palty RAL.

Posiadamy tradycyjne skrzynki 45°  jak również skrzynki okrągłe i półokrągłe: SK, SKP, SKO.