Zobacz ofertę dilerską
menu-hamburger

Rolety zewnętrzne

To nasza specjalność już od lat, dlatego też wybierając usługi właśnie u nas, nie muszą obawiać się Państwo o jakość dostarczanych produktów i ich montażu. 

 

Kiedy najlepiej montować?

Rolety zewnętrzne można montować w domu, czy budynku, który jest już wybudowany jednakże lepszą decyzją jest ich montaż w trakcie budowy. Za takim rozwiązaniem będzie przemawiać kilka argumentów. Najważniejszym będzie kwestia estetyki. Podjęcie decyzji o montażu rolet w momencie rozpoczęcia budowy spowoduje, że będzie możliwy montaż takiej skrzynki roletowej, która będzie całkowicie niewidoczna. 


 

Montaż rolet gdy budynek jest gotowy

Czasami jednak nie ma możliwości, aby podjąć decyzję o montażu rolety w trakcie trwania budowy. Sporo osób dopiero po jakimś czasie decyduje się na montaż rolet. W takim momencie będziemy mieli do wyboru dwie opcje: rolety standardowe albo podtynkowe.

W momencie gdy dom czy budynek nie są otynkowane możemy zastosować skrzynkę podtynkową, jednak wiąże się to z podkuciem nadproża. Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, gdzie zostaną zamontowane rolety – wewnątrz wnęki okiennej czy na murze. Ostatnim etapem jest wybranie systemu sterowania oraz dobór koloru.

W tym momencie można zamówić już gotową roletę, która została wyprodukowana na określony wymiar.

Rolety nakładane RNK/E

System ten jest przeznaczony pod zabudowę - skrzynka po zamontowaniu jest od zewnątrz całkowicie niewidoczna. Wariant RNK/E występuje w trzech wysokościach 175 mm, 200 mm i 205 mm, wszystkie skrzynki dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną, którą można dołożyć również po montażu i obróbce. W tym systemie istnieje możliwość wykorzystania zarówno lameli MINI jak i MAXI.

System posiada docieplone boczki i jest kompatybilny ze wszystkimi systemami profili aluplast oraz innych producentów systemów okiennych z PVC, aluminium i drewna do głębokości ramy 90 mm. System spełnia wymagania normy EnEV 2014.

Sprawdź szczegóły
Rolety nakładane RNK/E

Rolety nakładane RNS

Rolety RNS dostępne są w trzech wysokościach: 155 mm, 181 mm i 220 mm, w wykonaniu z moskitierą zintegrowaną lub bez. Ponadto, w przypadku wariantu rolety o wysokości skrzynki 220 mm, możliwe jest wykonanie rolety w wersji G - głębokiej, o zwiększonym wkładzie termicznym.

System RNS jest kompatybilny ze wszystkimi systemami profili aluplast oraz innych producentów systemów okiennych z PVC, aluminium i drewna. UWAGA: nie spełnia norm EnEV 2014!

Sprawdź szczegóły
Rolety nakładane RNS

Rolety nakładane RNK/XT

System ten jest przeznaczony pod zabudowę - skrzynka po zamontowaniu jest od zewnątrz całkowicie niewidoczna. Wariant RNK/XT występuje w dwóch wysokościach 165 mm i 185 mm, z których każdy może być wyposażony  w moskitierę rolowaną. W tym systemie istnieje możliwość wykorzystania wyłącznie lameli MINI.
System posiada docieplone boczki i jest kompatybilny ze wszystkimi systemami profili aluplast oraz innych producentów systemów okiennych z PVC, aluminium i drewna do głębokości ramy 90 mm. System spełnia wymagania normy EnEV 2014.

Sprawdź szczegóły
Rolety nakładane RNK/XT

Rolety nakładane RNK/B

System ten cechują duże możliwości konfiguracji - dwustronny profil czołowy umożliwia budowę rolet w wariancie pod zabudowę lub bez zabudowy. Wariant RNK/B występuje w trzech wysokościach 165, 205 oraz 245 mm (głębokość 255 mm), pozwalających na dopasowanie do różnych wielkości okien i drzwi. Wzmocnienia skrzynki rolety oraz konsole zapewniają jej stabilność przy bardzo dużych gabarytach.

Profil adaptacyjny umożliwia montaż rolety na każdym oknie PVC, drewnianym oraz aluminiowym, a różne ocieplenia skrzynki rolety pozwalają na optymalne dopasowanie do warunków klimatycznych w docelowym miejscu montażu i użytkowania. Produkcja elementów PVC systemu oparta na przyjaznych dla środowiska stabilizatorach bezołowiowych.

Sprawdź szczegóły
Rolety nakładane RNK/B

Rolety adaptacyjne RAK/E

Ten system rolet adaptacyjnych przeznaczony do jest zabudowy. Konstrukcja jest w całości wykonana z aluminium (skrzynka, boki, prowadnice). Dolna część skrzynki dostępna jest w szerokiej gamie kolorów z palety RAL.

Dostępne jest również wykończenie w okleinach złoty dąb, orzech, ciemny dąb, winchester.

Sprawdź szczegóły
Rolety adaptacyjne RAK/E

Rolety adaptacyjne RAS

Z tego względu nie można jej zatynkować - skrzynka po zamontowaniu jest od zewnątrz całkowicie widoczna. Ten wariant umożliwia wykonanie rolet o największych gabarytach. Wariant RAS występuje w sześciu wysokościach 125 mm, 137 mm, 150 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 150 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną.

Wyjście napędu rolety możliwe jest w trzech wskazanych na rysunkach poniżej miejscach A, B i C, w zależności od przyjętego typu montażu. Wysokość rolety H jest równa głębokości rolety B.

Sprawdź szczegóły
Rolety adaptacyjne RAS

Rolety adaptacyjne RAR/R

Wariant RAR występuje w czterech wysokościach 137 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 165 mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną. Wyjście napędu rolety możliwe jest w dwóch miejscach, w zależności od przyjętego typu montażu. Wysokość rolety H jest równa głębokości rolety B.

Sprawdź szczegóły
Rolety adaptacyjne RAR/R

Profil PA 39

Najbardziej popularny profil aluminiowy. Charakteryzuje się niewielką szerokością oraz smukłym kształtem. Bardzo dobrze się nawija i bez problemu mieści się małych skrzynkach. Dzięki niewielkiej wadze można stosować zarówno napęd ręczny, sprężynowy, jak i elektryczny.

  • Widoczna szerokość listwy – 39mm, grubość 9mm

  • Max. szerokość – 3300mm

  • Max. powierzchnia zabudowy – 6m2

Sprawdź szczegóły
Profil PA 39

Profil PA 45

Profil wykorzystywany w roletach okiennych, wnękach drzwiowych, czy w niewielkich witrynach. Jest to profil mocniejszy, o grubszej ściance i większej wysokości, co poprawia stabilność. Ponadto dzięki dobrym średnicom nawojowym można stosować skrzynki o niewielkich rozmiarach. Niska waga umożliwia stosowanie napędów – ręcznego, sprężynowego, elektrycznego.

  • Widoczna szerokość listwy – 45mm, grubość 9mm

  • Max. szerokość – 3000mm

  • Max. powierzchnia zabudowy – 6,5m2

Sprawdź szczegóły
Profil PA 45

Profil PA 52

Profil aluminiowy PA 52 stosuje się w roletach charakteryzujących się dużymi szerokościami. Dzięki solidnej konstrukcji profil wykazuje dużą sztywność, a jednocześnie zachowany jest zgrabny i proporcjonalny wygląd. Profil ten jest dość lekki. Można stosować napędy – ręczny, sprężynowy, elektryczny.

  • Profil PA 52Widoczna szerokość listwy – 52mm, grubość 13mm

  • Max. szerokość – 4600mm

  • Max. powierzchnia zabudowy – 8m2

Sprawdź szczegóły
Profil PA 52

Profil PE 41

Profil ekstrudowany PE 41 stosowany jest z reguły w obiektach, gdzie kładzie się nacisk na funkcje zabezpieczające oraz walory kolorystyczne. Posiada bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe. Stosunkowo duży ciężar wymaga stosowania napędu elektrycznego.

  • Widoczna szerokość listwy – 41mm, grubość 8,5mm

  • Max. szerokość – 5900mm

  • Max powierzchnia zabudowy – 8,5m2

Sprawdź szczegóły
Profil PE 41

W ofercie posiadamy również profile PA 37 i PA 55

Kolorystyka profili rolet: srebrny, biały, szary, ciemnobeżowy, brązowy, ciemnobrązowy, biel kremowa, kość słoniowa, czarny, szary antracyt, mahoń, orzech, złoty dąb i wiele innych.

Kolorystyka skrzynek i prowadnic: szary, srebrny, biały, brązowy, ciemnobrązowy, orzech, mahoń, złoty dąb i wg palty RAL.

Posiadamy tradycyjne skrzynki 45° jak również skrzynki okrągłe i półokrągłe: SK, SKP, SKO.

W ofercie posiadamy również profile PA 37 i PA 55

Zainteresowała Cię nasza oferta ?
Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego i dowiedz się więcej.

Przejdz do kontaktu

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.

Info